Zdjęcie w CV. Tak czy nie?

Zapewne nie raz podczas tworzenia swojego CV zastanawiałeś się, jakie zdjęcie do niego dodać. Przecież nie każdy z nas dysponuje profesjonalną fotografią. Zatem czy zdjęcie w CV jest konieczne? Poniżej dowiesz się co na ten temat myślą rekruterzy.

Zdjęcie w CV – obowiązek czy wybór?

W obecnych czasach przyjęto praktykę, że nasze CV musi zawierać nasze aktualne zdjęcie. Zdarza się jednak, że fotografie które wybieramy nie są adekwatne do przygotowanego przez nas dokumentu. Tak zwane selfie czy zdjęcia z wakacji nie koniecznie wzbudzą pozytywny odbiór przyszłego Pracodawcy.

Dlatego, jeśli nie aplikujesz na stanowisko pracy, w którym wygląd odgrywa główną rolę (model, stewardessa, hostessa itp.) i Pracodawca jasno nie zaznaczył w ogłoszeniu, że takie zdjęcie jest wymagane, to Ty decydujesz czy takową fotografię zamieścić.

Jak pokazują badania, rekruterzy poświęcają jedynie około 3% ogólnego czasu na badanie zdjęcia kandydata.

Dużo większą uwagę przywiązują do:

  • doświadczenia i umiejętności kandydata – łącznie około 65%
  • hobby i dodatkowe aktywności – 6%
  • certyfikaty i kwalifikacje – 9%.

Zdjęcie w CV – Tak czy nie?

TAKNIE
dysponujesz profesjonalnym i aktualnym zdjęciemnie dysponujesz profesjonalnym i aktualnym zdjęciem
Pracodawca umieścił prośbę o zdjęcie w ogłoszeniuaplikujesz na stanowisko w którym wygląd nie gra kluczowej roli
chcesz żeby Pracodawca Cię zapamiętał aplikujesz za granicę (często CV ze zdjęciem są odrzucane ze względu na politykę prywatności danego państwa)

Podsumowanie

Profesjonalne i aktualne zdjęcie na pewno sprawi, że Twoje CV będzie wyglądać lepiej na tle innych kandydatów. Pamiętaj jednak, że zamieszczanie fotografii nie jest obowiązkowe i nie gwarantuje sukcesu podczas procesu rekrutacji. Dla osoby rekrutującej najważniejsze jest to jakim doświadczeniem i umiejętnościami dysponujesz.

NIE CZEKAJ
SKONTAKTUJ SIĘ
Z NAMI!

ul. Poniatowskiego 8,
35-026 Rzeszów

Jestem: